Chicago’da beklediğim tren öyle uzundu ki vagon sayarken uyudum – Dünya Gazetesi - TTM A.Ş
15936
post-template-default,single,single-post,postid-15936,single-format-standard,bridge-core-2.5.8,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-theme-ver-24.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 

Chicago’da beklediğim tren öyle uzundu ki vagon sayarken uyudum – Dünya Gazetesi

Chicago’da beklediğim tren öyle uzundu ki vagon sayarken uyudum – Dünya Gazetesi

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, 1-1.5 yıl önce Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle’nin bulunduğu toplantıda yurtdışındaki Türk Ticaret Merkezleri konusunu açtı:

– Sayın Cumhurbaşkanımız “İlk 100 gün eylem planı”nı açıklarken yurt dışındaki Türk Ticaret Merkezi sayısının 35’e çıkacağı hedefini koymuştu. TİM bazı ülkelerde açtı ama hedeflenen noktaya ulaşılamadı. Konuyu TOBB ve TİM birlikte ele alsa iyi olur.

Hisarcıklıoğlu, toplantı çıkışında TOBB Yönetim Kurulu Üyesi, TİM Başkanvekili ve Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’ı aradı:

– Zeki Başkan, aramızda hem TOBB, hem de TİM yönetiminde bulunan bir tek sen varsın. Türk Ticaret Merkezleri konusunu ele alıp, bir çalışma yapmanı rica ediyorum.

Kıvanç, başta New York olmak üzere bazı ülkelerde faaliyette olan Türk Ticaret Merkezlerinde ofis-show room açmış firmalarla görüşüp, şu soruların yanıtını almaya çalıştı:

Haberin devamını okumak için tıklayınız