TOBB, ABD’DE TİCARET MERKEZİ KURDU – HİZMETİX - TTM A.Ş
15931
post-template-default,single,single-post,postid-15931,single-format-standard,bridge-core-2.5.8,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1400,qode-theme-ver-24.3,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.4.2,vc_responsive
 

TOBB, ABD’DE TİCARET MERKEZİ KURDU – HİZMETİX

TOBB, ABD’DE TİCARET MERKEZİ KURDU – HİZMETİX

TOBB; Ticaret Bakanlığı’nın desteği, oda ve borsaların katkılarıyla ABD’de Türkiye Ticaret Merkezi kurdu. Şikago’da kurulan Ticaret Merkezi, Türk işadamlarına ABD’de her aşamada “tek durak ofis” prensibiyle yardımcı olacak.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, ABD’nin sanayi ve ticaret merkezi Şikago’da Ticaret Bakanlığı desteğiyle ticaret merkezi kurdu. Türkiye Ticaret Merkezleri mevzuatı kapsamında kurulan merkez, doğrudan ihracat yanında, hukuki ve idari konularda da yardım edecek, firmalara tam destek vermek için “tek durak ofisi” niteliğinde tasarlandı.

TOBB Genel Merkezinde ve online olarak ABD’nin Şikago Türkiye Ticaret Merkezinde açılış için düzenlenen törene Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu katıldı. Merkez, TOBB’un yurt dışında ilgili mevzuat kapsamında açtığı ilk Ticaret Merkezi olma özelliğini taşıyor. TOBB’dan verilen bilgide, Şikago O’hare havalimanına yakın bir noktada 10 bin metrekare alanda kurulan merkez Turkish Trade Center Chicago (TTC Chicago) ismiyle faaliyet gösterecek.

Haberin devamı için tıklayınız